- TAI ĮDOMU -Antakiai. Kurią formą pasirinkti?


     Antakiai yra labai svarbi veido detalė, galinti pagražinti, pagyvinti net patį blankiausią veidą. Teisingai suformuoti ir nudažyti antakiai gali vizualiai padidinti akis, pakoreguoti veidą, paslėpti jo trūkumus. Todėl nuo seniausių laikų antakiams buvo skiriamas ypatingas dėmesys.
     Senovės Egipto gyventojai antakius ryškino suodžiais. Viduramžiais, priešingai, antakius skusdavo, taip siekdami suteikti veidui jautrumo, dvasingumo. Aštuoniasdešimtaisiais moterys kraustėsi iš proto dėl it siūlas plonų, tarsi iš nuostabos pakeltų antakių, kurie, deja, tiko anaiptol ne visoms.
     Mūsų dienų mada vertina natūralumą, ir į tokius kraštutinumus nelinkusi. Jei atidžiai įsižiūrėtume į kino ir pop žvaigždžių antakius, tai iš karto taptų aišku: dauguma jų pirmenybę teikia taip vadinamai laužtai antakių formai, turinčiai gilų išlenkimo kampą. O štai top modeliai mieliau renkasi labiau natūralias formas - tiesius arba išlenktus antakius, tikriausia todėl, kad reikalui esant būtų galima vieną įvaizdį keisti kitu.

Kaip pasirinkti formą?

     Antakiai, visų pirma, formuoja bendrą Jūsų veido išraišką. Todėl teisingai jų formai reikia skirti ypatingą dėmesį.
     Visas antakių formas sąlyginai galima padalinti į šiuos tipus:


1. Lenkti, "žuvėdros sparnas"
2. Lenkti ratu
3. Tiesūs
4. Kampuoti, iškelti
5. Minkštai išlenkti

     Koreguojant antakius, būtina atsižvelgti į veido formą. Beje, ne visada įgimta antakių forma yra tinkamiausia.
     Ovaliam veidui netinka ratu išlenkti antakiai, kurie dar labiau paryškina veido apvalumus. Šio veido tipo moterims rekomenduojami kampuoti, iškelti antakiai, kurie vizualiai prailgina veidą, jis nebeatrodo apvalus. Taip pat galima rinktis "žuvėdros sparną".
     Pailgo veido merginos gali rinktis tiesius antakius. Horizontalios linijos veidą sutrumpina, daro vizualiai ovalesnį. O, tarkim, "žuvėdros sparnai" jų veidą dar labiau ištampo.
     Stačiakampiam veidui ypač tinka tarsi žuvėdros sparnas išlenkti antakiai, kurie padidina, pakelia voką, jaunina. Ši forma suteikia veidui paslaptingumo.
     Kvadratiniam veidui ypač tiks minkštai išlenkti antakiai. Jie atitrauks dėmesį nuo kampuotų skruostikaulių. O pavyzdžiui, apvalūs antakiai tik pabrėš veido kampuotumą.
     Rombo formos veidui reikėtų suformuoti antakius su užkirtimu, kurie susiaurina plačiąją veido dalį, perkelia veido centrą ir tuo pačiu atitraukia dėmesį nuo smilkinių. Tiesūs antakiai šiuo atveju padarytų veidą labai nepatrauklų.

* * *

     Formuojant antakius taip pat labai svarbu nustatyti vyraujantį veido bruožą. Pavyzdžiui, tai gali būti smakras, nosis. Išsikišusi veido dalis krinta į akis ir ją reikia kuo nors atsverti. Tinkamai sutvarkius antakius tai galima pasiekti. Svarbu teisingai nuspręsti, ką paryškinti, o ką, atvirkščiai, prislopinti.
     Prie ypač didelių akių tiks tankesni, storesni antakiai. Jei jie bus labai ploni, akys atrodys per daug didelės, tarsi išsprogusios.
     Nuo per didelės nosies dėmesį galime atitraukti suformuojant aukštai išlenktus antakius. O tiesūs ar pernelyg siauri didelės nosies neatsvers.
     Atsikišusį smakrą sušvelnina išlenkti antakiai.
     Jei akys per toli nutolę viena nuo kitos, antakiai formuojami arčiau nosies, siekiant vizualiai atsverti akis. Jei akys yra per arti viena kitos, antakiai formuojami toliau vienas nuo kito, antakių galiukai daromi ilgesni, nuvedantys link smilkinių.

Peržiūrėta: 30652

Aptark šią temą svetainės forume

Atgal© 2003 - 2019 NaguPasaulis.lt       Dizainas © Goto design
eXTReMe Tracker   Hey.lt - Svetainių reitingai