- TAI ĮDOMU -Gražūs plaukai - sveiki plaukai


     Plaukų slinkimas - ne tik vyrų problema. Ir nors moteriškasis plikimas nesuformuoja aiškių ir didelių plikių, plaukų slinkimas moterims kelia daug daugiau neigiamų emocijų nei vyrams.

Kada reikėtų sunerimti

     Kiekvienas plaukas praeina tris gyvenimo etapus: anageno (augimo), katageno (vystymosi), telogeno (poilsio) ir galiausiai iškrenta. Tad plaukų slinkimas - natūralus procesas. Normalu, kai per dieną iškrenta apie 100 plaukų. Tačiau kaip sužinoti, ar plaukų iškrito ne per daug? Aišku, iškritusius plaukus galima būtų suskaičiuoti, bet reikėtų nepamiršti, jog jų lieka ne tik šukose, bet ir ant patalynės, drabužių, grindų ir t.t. Tad, jeigu vien tik šukuodamiesi prarandame apie 100 plaukų - tai tikrai per daug. Be to, reikėtų įvertinti ir tai, kad vienas žmogus turi apie 50 tūkst. plaukų, o kitas - 150 tūkst. Vadinasi, ir iškritusių plaukų norma turėtų skirtis trigubai.

Plaukų retėjimo priežastys

     Moterų plaukų slinkimas gali būti susijęs su hormonų kiekiu jų organizme. Apie 20 proc. visų moterų plaukų slinkimas padidėja tam tikrais gyvenimo tarpsniais, pvz., po gimdymo maždaug trečią mėnesį menopauzės periodu.
     Sausi, ploni, lūžinėjantys plaukai gali būti ligos, kurios dar nejaučiame, simptomai. Pavyzdžiui, plaukai ima slinkti sergančiosioms skydliaukės ligomis, taip pat dėl rimtų infekcinių ligų, reumato, artrito, gripo, diabeto, vartojančiosioms kai kurių kontracepcijos priemonių, medikamentų (ypač vaistų nuo vėžio).
     Plaukai jautrūs ir maisto medžiagų stokai. Jei stinga aminorūgščių, sutrinka greita baltymų sintezė, kuri būtina plaukams augti. Plaukai tampa sausi, negyvybingi, praretėja. Plaukams kenkia ir psichikos traumos, stresai, taip pat alkoholis, rūkymas.
     Moterims, kaip ir vyrams, būdingas ir androgeninis plikimas. Tačiau moterų androgeninis plikimas nesuformuoja aiškių plikių: plaukai retėja visame galvos plote, labiausiai - viršugalvyje.
     Androgeniniam plikimui dažnai būdinga riebioji seborėja. Dauguma moterų iš pradžių pastebi ją, po to - plikimą.

Šukuosena taip pat gali kenkti

     Moterims plaukai gali pradėti slinkti, jei jos standžiai riša plaukus, nešioja šinjonus. Per daug energingas plaukų tiesinimas taip pat gali sukelti panašius poveikius. Plaukai būna jautresni, kai paveikti cheminių medžiagų. Kartais plaukai gali iškristi ir nuo intensyvaus masažo, o jei kartu vartojami ir vaistai plaukams stiprinti, gali pradėti lūžinėti bei trupėti.
     Plaukus gali žaloti ir šukos, ypač sintetinės, kvadratiniais ar apvaliais dantukais.

Ką daryti?

     Sunerimus dėl padidėjusio plaukų slinkimo reikėtų kreiptis į gydytoją, nes kartu su kosmetikos priemonių naudojimu turėtų būti gydomos ir slinkimą sukėlusios ligos.

     "Cutrin" atskyrė vyrų ir moterų plaukų priežiūros priemones, nes:
 • Moterų plaukai ima silpnėti jau nuo 30 m., o, sulaukusios 55-erių, suplonėjusiais plaukais skundžiasi kas antra moteris. Vyrų plaukai metams bėgant neplonėja.
 • Moterų plaukai dažnai būna dažyti.

       Tad specialiai moterims sukurtas "Bio + Energen" šampūnas ir losjonas:
 • Turi vitaminų, puoselėjančių plaukus
 • Maitina galvos odą, stiprina naujai ataugančius plaukus
 • Lėtina plaukų slinkimą, aktyvindamas plauko folikulo funkcijas ir pagreitindamas ląstelių atsinaujinimo procesą
 • Tausoja plaukus, nenuplauna spalvos

       "Bio + Energen" šampūną ir losjoną reikia naudoti du kartus per savaitę. Priemonėms pasibaigus - padaryti mėnesio pertrauką.
       "Bio + Energen" produktų teiraukitės "Eurovaistinių" savitarnos skyriuose arba profesionalių kirpėjų, naudojančių "Cutrin" kosmetiką.

  Sveikas žmogus

 • Peržiūrėta: 4887

  Aptark šią temą svetainės forume

  Atgal  © 2003 - 2019 NaguPasaulis.lt       Dizainas © Goto design
  eXTReMe Tracker   Hey.lt - Svetainių reitingai